Haber

Adıyaman İsias Oteli Yıkıntısının Altından Mesaj Gönderdikten Sonra Ölen Rehberin Ses Kaydı Gönül Yaraları

Kahramanmaraş depreminin ağır hasara yol açtığı Adıyaman’daki İsias Oteli 66 kişilik mezar oldu. Depremden günler sonra enkazda hayatını kaybeden rehberin WhatsApp gruplarına yaptığı ses kaydı ortaya çıktı.

Bildiğiniz gibi Adıyaman, Kahramanmaraş depreminde en çok hasar gören illerden biri oldu. Özellikle ildeki İsias Oteli’nin yıkılması birçok ailenin kalbini ateşe verdi.

Ne yazık ki enkazdan sonra otelin yapı denetiminden geçemediği için mühürlendiği ve daha sonra yeniden açılmasına izin verildiği ortaya çıktı.

Hatta üst kattaki kolonların kesilerek kapasite arttırımı için otelin elden geçirilmiş olması da yeniden su yüzüne çıkan skandallardan biridir.

Gazimağusa Türk Maarif Koleji çocuk voleybol takımı da deprem sırasında otelde kalıyordu. Oteldeki 39 kişilik gruptan 5 kişi sağ kurtulurken çocukların tamamı yaşamını yitirdi.

Bir diğer barınma kümesi ise 43 kişilik rehber küme oldu ama bunlardan 31’i maalesef hayatını kaybetti.

Bugün yayınlanan ses kaydı yürekleri bir kez daha ateşledi. Rehber kümesinden Ali Osman Aydın enkaz altındaki WhatApp kümelerine aşağıdaki sesli mesajı göndererek yardım çağrısında bulundu.

Yürekleri ateşe veren bu ses kaydının sahibi 28 yaşındaki rehber Ali Osman Aydın’ın 6 Şubat’ta enkazdan çıkarıldığı ancak İstanbul’a götürülürken hayatını kaybettiği açıklandı.

28 yaşındaki rehber Nazımcan Hartlap’ın 6 Şubat akşamı Jandarma Arama Kurtarma ekipleri tarafından enkazdan çıkarıldığı ancak kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdiği ortaya çıktı.

Nitekim kelimenin bittiği yerlerden biri de burasıdır. Ne diyelim? sen söyle…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
yakacık evden eve nakliyat
kartal eşya depolama
Başa dön tuşu