Haber

AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş: “Yüksek Seçim Kurulu üzerinden seçimi ertelemeye çalıştıklarını söyleyenler ya akıl tutulmasıyla karşı karşıya…

AK Parti Küme Başkan Yardımcısı Elitaş: “Yüksek Seçim Kurulu üzerinden seçimi ertelemeye çalıştıklarını söyleyenler ya akıl tutulmasıyla karşı karşıyadır”

“Şaşkınlıkla izlediğim olağanüstü bir senaryo üretiyorlar”

ANKARA – AK Parti Küme Başkan Yardımcısı Mustafa Elitaş, “Yüksek Seçim Kurulu üzerinden seçimi ertelemeye çalıştıklarını söyleyenler ya akıl tutulmasıyla karşı karşıyadır ya da kötü niyetlidir. Benim de izlediğim olağanüstü bir senaryo üretiyorlar. şaşkınlık.”

AK Parti Küme Başkan Yardımcısı Elitaş, AK Parti Grubu’nda gazetecilere açıklamalarda bulunarak sorularını yanıtladı. Elitaş, 6 Şubat’tan bu yana deprem bölgesinde 10 binin üzerinde deprem ve artçı sarsıntı yaşandığını belirterek, “Bölgede yaşayan insanlarımıza sabırlar diliyorum. Kendilerine rahmet diliyorum. Yakınlarına başsağlığı diliyorum, 110 bin vatandaşımızın yanı sıra yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum” dedi.

Bölgede eski ve yeni yüzden fazla milletvekili olduğunu hatırlatan Elitaş, yakınları ve kayıpları olduğunu söyledi. Elitaş, ilk gündemlerinin emekliliğe takılanlarla ilgili olduğunu belirterek, “İnşallah siyasi parti kümeleri dört maddelik kanun teklifine katkı sağlarsa kanun teklifini inşallah bitirebiliriz. Hızlı bir şekilde değerlendirebiliriz. bütüne ilişkin tartışmalarımızda on saat.Parti grupları dört beş parti teklif ederse iki saat sürüyor.Çarşamba günü bitiyor.İkincisi Arkeoloji Enstitüsü Vakfı ile ilgili. Genelge. Önceliğimiz EYT olduğu için o kanunu ikinci sıraya koyacağız, tartışacağız. Yapılanma denilen bazı kanunlarda değişiklik teklifimiz var. O kanun teklifini görüşeceğiz” dedi.

Elitaş, “Veraset vergisiyle ilgili düzenleme var. Deprem bölgesinde patron çalışanına 50 bin liraya kadar nakdi yardım yaptığında bunlar bedelden sayılmayacak. Miras süresini uzatıyoruz” dedi. söz konusu.

Fay Kanunu ve cezalardaki artışla ilgili soruya Elitaş, “Bakanlık Fay Kanunu üzerinde çalışıyordu. 1 Mart’tan itibaren yer teslimlerinin yapılacağı ve hafriyat çalışmalarının yapılacağı yıl” dedi.

Yüksek Seçim Kurulu’na heyet gönderen Elitaş, “Yüksek Seçim Kurulu aracılığıyla seçimi ertelemeye çalıştıklarını söyleyenler ya yanılıyor ya da kötü niyetli. Olağanüstü bir senaryo üretiyorlar ki hayretle izliyorum. “

Elitaş, Kızılay’ın ürün satışıyla ilgili olarak, “Kızılay ve sivil toplum kuruluşlarının afetlerde insanlara yardım etmek için topladıkları bağışlar, topladıkları parayı ya Kızılay’a ya da AFAD’a aktaracak. Bu kişilerin Kızılay’dan rastgele çadır üretimi olursa, Bunun yerine Kızılay’ın dağıtım şemasını bir sivil toplum kuruluşuna devrettiğini düşünmek daha mantıklı olur diye düşünüyorum” dedi.

Elitaş, Bahçeli’nin Beşiktaş üyeliğinden ayrılmasıyla ilgili olarak “Halkın duygularına ve olumlu olanlara göre hareket eden devlet adamıdır” ifadelerini kullandı.

haberbeyagac.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
yakacık evden eve nakliyat
kartal eşya depolama
Başa dön tuşu