Haber

Van Çat Köşkü’nde depremzede Van kedileri

KAHRAMANMARAŞ merkezli 11 ili etkileyen depremlerde sahipleriyle birlikte hayatta kalan 5’i yavru kedi olmak üzere 9 Van kedisi, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYU) Çat Köşkü’nde misafir ediliyor.

Pazarcık ve Elbistan’da meydana gelen iki büyük depremde 44.000’den fazla insan hayatını kaybetti. Depremden sağ kurtulanların büyük çoğunluğu Türkiye’nin çeşitli illerindeki yurt, otel ve evlerde ağırlanıyor. 5’i yavru olmak üzere 9 Van kedisi ile Adıyaman ve Gaziantep’ten 2 aile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu’na (KYK) yerleştirildi. Kediler, AFAD aracılığıyla Van YYU’nun Kedi Köşkü’ne teslim edildi.

‘GÖZÜMÜZ GİBİ GÖRÜNÜYORUZ’

Van YYU Kedi Araştırma Merkezi Müdürü Prof. ıslandı, anneleri onlara sahip çıkmadı.Tabi burada gösterilen sıcak ilgiyle anne yavrularını tanıdı ve sahiplenmeye başladı.”Şu anda durumları iyi. Bir diğer anne ve kedi yavrusu da Adıyaman’dan gelen aileye akraba. Misafir ettiğimiz kedilerin sağlık kontrollerini yaptık. Benekli Van kedileri daha önce merkezimizden alınmıştı. Her türlü bakımı yapıyoruz, sahipleniyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
yakacık evden eve nakliyat
kartal eşya depolama
Başa dön tuşu