Ekonomi

ABD kenevir sektörü yeniden sınıflandırmadan destek görebilir

ABD Adalet Bakanlığı tarafından esrarın potansiyel olarak yeniden sınıflandırılması, esrar sektörü için tıbbi araştırma finansmanında önemli değişikliklere yol açabilir. Uzmanlar, esrarın daha düşük riskli bir kategoriye taşınması halinde, sağlık yatırımcılarının ve ilaç şirketlerinin esrar araştırmalarına olan ilgilerinin ve yatırımlarının artabileceğini öngörmektedir.

Şu anda, Program I maddesi olarak esrar araştırmaları, ürünlere sınırlı erişim, düzenleyici engeller ve finansman zorlukları nedeniyle engellenmektedir. Federal araştırma hibeleri genellikle mevcut değildir ve karmaşık yasal ortam özel vakıfları katkıda bulunmaktan caydırmıştır.

Kenevir tedarik zinciri yazılımı konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan Metrc’in CEO’su Michael Johnson, pazarın büyük potansiyelini vurguladı ve yeniden sınıflandırma gerçekleşirse yatırım şirketlerinin şu anda kenevire yatırım yapmalarını engelleyen politikalarını gözden geçirebileceklerini öne sürdü.

Yeniden sınıflandırma, kayıt, gözetim ve güvenlik önlemleri için katı gereklilikleri azaltarak araştırma sürecini basitleştirecektir. Esrardan elde edilen FDA onaylı tek ilacı üreten Jazz Pharma’nın küresel kamu politikası başkanı Mark Bolton, yeniden sınıflandırmanın esrarın yüksek güvenlikli kasalarda saklanması ihtiyacını ortadan kaldırmak gibi maliyetleri azaltabileceğine dikkat çekti.

Uyuşturucuyla Mücadele İdaresi tarafından araştırma için esrar üretme ve tedarik etme yetkisi verilen birkaç şirketten biri olan Maridose LLC, kar amacı gütmeyen kuruluşlardan ve devlet lisanslı esrar firmaları da dahil olmak üzere ticari kuruluşlardan gelen taleplerde bir artış olduğunu bildirdi.

Ayrıca, yeniden sınıflandırma esrar şirketlerini 280E hükmünün vergi yüklerinden kurtaracak ve büyük ABD borsalarında listelenmelerine izin verebilecektir. Metrc’den Johnson, sağlık sektörü risk sermayedarlarının yeni esrar girişimlerine yol açabilecek araştırmalara hızla yatırım yapmasını bekliyor. ABD’de listelenen en büyük esrar ETF’sini yöneten AdvisorShares’in CEO’su Noah Hamman, özellikle küçük aile ofisleri ve hedge fonlardan gelen ilginin arttığını belirtti.

İyimserliğe rağmen uzmanlar, daha büyük yatırımcıları ve bankaları çekmek için finansal bir revizyonun gerekli olduğuna inanıyor. Saul Ewing hukuk firmasının ortaklarından Zack Kobrin, yeniden sınıflandırmanın daha fazla yatırımı teşvik edeceğini, ancak JPMorgan (NYSE:JPM) gibi geleneksel blue-chip yatırım firmalarının sektöre kredi vermeye istekli olmaları için daha fazla zamana ihtiyaç duyabileceklerini ifade etti.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu