İş

THY Teknik AŞ, Uluslararası İş Güvenliği Ödülü’ne layık görüldü

Türk Hava Yolları (THY) Teknik AŞ, İngiltere merkezli British Safety Council (BSC) tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda “Uluslararası Güvenlik Ödülü”ne layık görüldü.

THY Basın Ofisi’nden yapılan açıklamaya göre, iş sağlığı ve güvenliği alanında dünyanın en prestijli ödüllerinden biri olan BSC Uluslararası İş Güvenliği Ödülleri, Türkiye’den 1000’e yakın kurumun bağımsız komite üyeleri tarafından değerlendirilmesi sonucunda sahiplerini buldu. 44 farklı ülke.

THY Teknik AŞ, iş kazalarını ve meslek hastalıklarını önleme konusundaki yaklaşımı ve çalışanlarının psikolojisine verdiği değer ile geçen yıl bu ödülü almaya hak kazanmıştı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen THY Teknik AŞ Genel Müdürü Mikail Akbulut, şirketin ödüle layık görülmesinden dolayı memnuniyet duyduğunu belirtti.

Yaklaşık 10 bin kişiden oluşan ailelerinin her bir ferdinin kendisi için ayrı bir bedel ödediğini belirterek, “Çalışma alanlarımızda onların sağlığını korumak ve memnuniyetlerini artırmak öncelikli odak noktamız. Bu ödül bize şunu gösteriyor ki; Büyük ailemiz için attığımız adımlar doğrudur, çalışma arkadaşlarımızın çalışan deneyimini iyileştirmek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz.” terimleri kullandı.

Atatürk Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı’ndaki tesislerinde 56 uçağa birebir bakım hizmeti veren THY Teknik AŞ, farkındalık faaliyetleri, sürdürülebilir mesleki faaliyetleri ile “sıfır iş kazası” hedefiyle faaliyetlerini yürütüyor. şirket içi sağlık ve güvenlik yaklaşımı.

kumru-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
yakacık evden eve nakliyat
kartal eşya depolama
Başa dön tuşu