Haber

Onu daha önce hiç böyle görmediniz! “Şimdi başkanımla konuşacağım” diyen Burak Yılmaz, istediğini alamadığı takdirde Beşiktaş’tan ayrılacak.

Beşiktaş Teknik Direktörü Burak Yılmaz, Antalyaspor mağlubiyetinin ardından açıklamalarda bulundu.

Önemli olan Beşiktaş forması. Ona Beşiktaş formasını verdim. Saygısız veya kaba davranan herkesten onu geri alacağım. Bu kadar! Bunu açıkça söylüyorum.

Hiçbir şey umurumda değil. Teknik yönetici olarak kariyerim umurumda değil. Teknik yönetici olarak çalışmazsam ne olur? Umrumda değil.

İlk 11’e giren ve sonradan katılanlara Beşiktaş formasını titreyen ellerimle veriyorum. Özellikle ülkemize gelip oyuncularımıza saygısız ve kaba davranılmasını kabul etmeyeceğim. Beni tanıyor musun. Bunu kabul etmeyeceğim. Sonuç ne olursa olsun.

Yarının ortasında Eric Bailly ile bir sorun yaşandı. Bu yüzden çıkardım. Herhangi bir yaralanma durumu bulunmamaktadır. Uygunsuz bir davranıştan dolayı oyundan uzaklaştırıldım. Var mı? Daha net konuşalım, daha net soralım!

“Bailly, Tayfur Bingöl’le tartıştı.”

Burak Yılmaz: “Evet aynen öyle. Buna izin vermeyeceğim. Tayfur ben Türk yabancı ayrımı yapmam. Oyuncumun yakasını çekip öyle tutamazsın. Ben böyle bir adamım. Hatta Eğer teknik direktör olarak kalmaya devam edersem böyle devam edeceğim.”

“Burada antrenör olmak isteyen büyüklerimiz var. Her şeyi konuşuyoruz. Bunları duyuyoruz. İzlemiyorum. Etkilenmemeye çalışıyorum. Kanal kanal dolaşıyorlar. Şimdi başkanımla konuşacağım. Eğer 3-4 Aralık’a kadar devam edeceğim, küçük bir isteğim olacak, olmazsa yarın teşekkür edeceğim.”

“Eric Bailly’nin dışlanması mı?”

“Kötü bir soru. Hala yangına körükle gidiyorsunuz. Hayır, bazı isteklerim var. Şimdi buradan çıktığımda konuşurum. Küçük isteklerim olacak. Hayır derse giderim. Ben Kimseden bir beklentim yok. Ben burada gece gündüz çalışıyorum. Kendi ülkemde böyle bir saygısızlığa izin vermem. Yapmayacağım!”

“Gelelim hakeme. Geçen hafta oldu, bu hafta da oldu. Fenerbahçe taraftarı hakem diyor, Trabzonspor taraftarı hakem diyor, Galatasaray taraftarı hakem diyor. Peki bize yapılanlar ortada. Nasıl olacak? Kardeşim nasıl olacak! 2 hafta maç vermek istemiyorsun diye, 2 hafta sonra ver. Beşiktaş “Penaltı vermemek bu kadar kolay mı? Bu kadar kolay mı? Bu nedir? İnanıyoruz, güveniyoruz. Onlar yabancı hakem diyorlar, biz de ‘Hayır o bizim şahsımızdır’ diyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu