Haber

Kartepe Yaz Spor Okulları Sezonu Açılıyor

Kartepe Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde yürütülen “Yaz Spor Okulları”nda Kartepeli çocuklar su kayağı, futbol, halk oyunları, karate, basketbol, voleybol, jimnastik, boks, tenis, geleneksel okçuluk ve güreş dallarında eğitim alabilecekler.

 

11 FARKLI BRANŞ / ÜCRETSİZ SERVİS

Kartepe’li öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği 02 Temmuz 2024 – 23 Ağustos 2024 tarihleri arasında ücretsiz “Yaz Spor Okulları”nda 4-9 yaş grubu jimnastik, 8-15 yaş grubu su kayağı, futbol, halk oyunları, karate, basketbol, voleybol, boks, tenis, geleneksel okçuluk ve güreş olmak üzere 11 farklı branşta eğitim verilecek. Kartepe Belediyesi kurslara katılan öğrencilere ücretsiz servis imkânı da sağlayacak.

KAYIT İŞLEMLERİ

02 Temmuz – 23 Ağustos 2024 tarihleri arasında eğitim verilecek olan Yaz Spor Okulları’na katılan öğrencilere ücretsiz servis imkânı sağlanırken, kayıt olmak isteyenler Kartepe Belediyesi hizmet binası, muhtarlıklar, Kartepe Genç Akademi ve Kartepe Şehit Mahmut Demirel Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nda form doldurabilirler. Ayrıntılı bilgi için Kartepe Belediyesi 444 33 73 nolu telefondan Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nden bilgi alınabilir.

GENÇ AKADEMİ KAYITLARI

Öte yandan Kartepe Genç Akademi Yaz Dönem Branş kayıtları başladı. Gitar, keman, bağlama, piyano, ney, FETEM, robotik kodlama, 3D yazıcı, drama, planetaryum, e-spor, İngilizce, eğlence alanı ve çocuk oyun evi kayıtları başlıyor. Bu branşlardan yararlanmak isteyen Kartepeliler 0 262 353 38 69 nolu telefondan ayrıntılı bilgi alabilirler.  

GELECEĞİMİZİN TEMİNATI ÇOCUKLARIMIZ

Yaz Spor Okulları’na büyük ilgi olduğunu belirten Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Yaz spor okullarımız ile bu yıl da çocuklarımıza yaz aylarını faydalı bir şekilde değerlendirme imkanı sunacağız. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın gelişimine katkı vermek, sokaklardan uzak tutarak kötü alışkanlık edinmelerinin önüne geçmek adına yaz ve kış spor okulları ile miniklerimizin sporu daha sağlıklı ve bilinçli yapmalarını sağlamayı amaçlıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

celikhanhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu