Haber

Horoz dövüşünün olduğu alan bakın kim çıktı! Hepsi bu değil…

24 Ocak akşamı İstanbul polisi “Sancaktepe’de bir tır garajında ​​hayvan kavgası yapılıyor, bahse giriyorlar ve kalabalıklar”ihbarı aldı

Garajı basan gruplar, insanların kafeslerle, horozlar için yapılmış özel bir halkayla koştuğunu ve etrafına oturduğunu görünce şok oldu.

Yerde hayvan kılları, kan izleri ve alkol şişeleri vardı. Polis, horozların bulunduğu 6 kafesi koruma altına alarak zanlıları gözaltına aldı.

Gruplar, horoz dövüşünü düzenleyenin İstanbul Hayvanları Çevre ve Doğayı Koruma Derneği Başkanı Ufuk İnanç olduğunu belirledi. İnanç, sahibi olduğu garajın dernek faaliyetleri için kullanıldığını ancak belge ibraz edemediğini iddia etti.

İnanç, derneklerinin müzayede ve müzayede adı verilen özel yetiştirilmiş hayvanlar sattığını öne sürerek, “Dernek başkanı olarak bahis gibi şeylere izin vermem, kuruluş amacımıza aykırıdır”reddetti.

MÜZAYEDE HİKAYESİ TUTMAYACAK

Diğer şüpheliler, “Horozlara ilgimiz var. Müzayedeye çevre illerden geldik. Horozlar halkada sergilenirdi. Hayvanlarda tek bir yara bile yok” söz konusu. Ancak veterinere götürülen horozların göğüs ve bacaklarında tüy dökülmesi, kızarıklık ve yaralar tespit edildi.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, tutuklu olmayan dernek başkanı İnanç’ın da aralarında bulunduğu 6 zanlı hakkında dava açtı. İnanç “kumar için alan ve fırsat sağlamak”Kabahatlerinden 3’ü, diğer 3’ü sanık “Hayvanları Koruma Yasasına Muhalefet”Yaptığı kabahatten 2 yıla kadar hapis cezası istendi.

KAYNAK: SABAH GAZETESI

haber-tuzlukcu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu