Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kayseri mitinginde

ensonhaber.com

Türkiye’de kritik döneme sayılı günler kaldı…

14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerine an itibariyle 8 gün kaldı.

Seçimlere sayılı günler kalırken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın il ve ilçe ziyaretleri sürüyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri mitinginde konuşuyor.

Kayseri’deki mitinge 135 bin kişinin katıldığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: “Kemal Bey bak Kayseri ne diyor? 14 Mayıs’ta onlara bu cevabı mı vereceğiz? Tanrı seni korusun.”ifadeleri kullandı.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, küçük esnaf prim ödeme gün sayısının 7 bin 200’e düştüğünü açıkladı.

Erdoğan’ın manşetleri şöyle:

Kayseri’yi çok seviyoruz. Buradan yola çıktık. 21 yıldır yol arkadaşımız olan Kayseri’yi saygıyla selamlıyorum.

10 ay sonra Kayseri’yi yeniden görmenin mutluluğu içindeyim. Bana seninle yürüme fırsatı verdiği için Rabbime şükrediyorum.

Bana Kayseri’ye hizmet etme fırsatı verdiği için Rabbime şükrediyorum. Yoldayken ilk toplantımızı yine Kayseri’de gerçekleştirdik.

Kayseri, zor zamanlarda Maraş’ın yanında oldu, destek verdi. Devlet ve millet el ele sarıyoruz yaralarımızı. Zelzele konutlarının yapımına hızla başladık. Durmuyoruz, çalışıyoruz.

“Kayseri yaklaşık 50 bin depremzedeyi en iyi şekilde ağırladı”

Bu vesileyle 6 Şubat depremini ve artçı sarsıntıları yakından hisseden Kayseri’ye geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum.

Kayseri depremden sonra afetzedelerimizin en çok göç ettiği illerden biridir. Kayseri belediyemize çok teşekkür ediyorum. Çünkü deprem bölgesinde Memduh bey tüm ekibiyle birlikte büyük bir emek ortaya koydu. Kayseri, yaklaşık 50 bin depremzedeyi en keyifli koşullarda ağırladı.

Millet olmanın ne demek olduğunu, tek kader ve açı olduğunu göstermiş olan Kayseri halkına şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum. Büyükşehir belediyemizle birlikte tüm belediyelerimizi tebrik ediyorum. Kayseri, Kahramanmaraş’ın kardeş şehri olarak bu zor günlerde komşusu Maraş’ın yanında yer aldı.

“837 bin 500 çadır ve 100 konteyner kurduk”

Asrın felaketini yaşamış 50 binden fazla insanımızı toprağa vermiş olsak da devlet ve millet el ele sarıyor yaralarımızı. Yıkılan ve acilen yıkılan binaların enkazını kaldırdık. Hızlı bir şekilde sallama evlerinin yapımına başladık.

Durmuyoruz çalışıyoruz, toplamda 837 bin 500 çadır ve 100 konteyner kurduk. İnşasına başlanan konut ve köy evi sayısında 141.300’e, temeli atılan konut ve köy evi sayısında ise 58.630’a ulaştık.

“135 bin kişi bu bölgede”

Bana resmi numaranı getir dedim. Şu anda bu meydan okuma bir rekor kırdı. 135 bin kişi bu bölgede. Kemal Bey bak Kayseri ne diyor? 14 Mayıs’ta onlara bu cevabı mı vereceğiz? Tanrı seni korusun.

Kumaşımız milletimizin neslidir. Milletimiz hamurumuzu karıştırdı.

“MB rezervleri 27 buçuk milyar dolardı, şimdi 115 milyar dolara ulaştık”

Bugün milli geliri 1 trilyon dolar olan bir Türkiye varsa hatırlayın MB rezervi ne idi, 27 buçuk milyar dolardı, şimdi 115 milyar dolara ulaştık. Davos’tayız. Bebecan benim bakanımdı o zamanlar.

IMF başkanıyla konuşuyorum, alacağınızı tahsis ediyor musunuz? Ben Türkiye’nin başbakanıyım. Tabii ki Bebecan kızarırdı. 2013’ten beri bir kuruş alamadık. Neler kaybettik, hiçbir şey. MB rezervimiz 115 milyar dolara yükseldi.

Küçük esnafın maaşını 7 bin 200’e indiriyoruz.

DETAYLAR GELİYOR…

haber-duzici.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
yakacık evden eve nakliyat
kartal eşya depolama
Başa dön tuşu