Haber

Sosyal marketler yüzleri güldürüyor

Bayraklı Belediyesinin hayırseverler ile gereksinim sahipleri ortasında köprü olan Toplumsal Market hizmeti, lokal seçimlerden bu yana yaklaşık 12 bin ailenin yüzünü güldürdü. Toplumsal Marketlere yapılan bağışlarla, dar gelirli ailelerin hem konut eşyası hem de giysi gereksinimleri karşılandı. Lider Sandal “Hayırseverlerin desteği ile ihtiyaç sahibi ailelerimizin yüzlerini güldürüyor, dayanışmamızı büyütüyoruz” dedi.

İHTİYAÇLAR KARŞILANIYOR

Sosyal belediyecilik uygulamalarıyla dar gelirli vatandaşların ömür kaidelerini güzelleştirmek için çalışan Bayraklı Belediyesi, Toplumsal Marketler ile son üç yılda 12 bin aileye yardım eli uzattı. Belediye Toplumsal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne başvuran ve gerekli incelemeleri yapılan yurttaşların giysi ve konut eşyası gereksinimleri, Toplumsal Marketlere gönderilen bağışlarla karşılandı. Yardımlar ortasında sıfır ya da ikinci el giysilerden mobilyaya, konut gereçlerinden mutfak gereçlerine kadar çeşitli eşyalar yer aldı.

BİNLERCE ŞAHSA DAYANAK SAĞLANDI

Bu kapsamda 623 aileye çeşitli mesken eşyası, yaklaşık 2 bin aileye kıyafet, 839 çocuğa mont, kaban, 300 çocuğa bayramlık kıyafetler, 8 bin bireye ise kışlık kıyafet ile battaniye takviyesinde bulunuldu. Kullanılabilecek durumda olan eşyalar Osmangazi Hizmet Binası’ndaki Toplumsal Yardım İşleri Müdürlüğü, semt merkezleri ve toplumsal marketlere bırakılabiliyor. Bağışta bulunmak isteyen vatandaşlar; 477 20 00 telefon numarasından da bilgi alabiliyor.

“DAYANIŞMAMIZI BÜYÜTÜYORUZ”
Bayraklı Belediye Lideri Serdar Sandal, “Göreve geldiğimizden bu yana Bayraklı’da iyiliği, dayanışmayı, kardeşliği büyüttük. Büyük bir aile olarak ilçe sakinlerimizin iyi gününde de kötü gününde de yanlarında oluyoruz. Hiçbir ayrım yapmadan dertlere derman olmaya çalışıyoruz. Bağışlar en doğru adreslere ulaştırılırken, toplumsal hassasiyetlere de dikkat ediyoruz. Dar gelirli ailelerimizi bu hizmetimizden yararlanmaya, imkanı olan tüm yurttaşlarımızı da bağış yapmaya bekliyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
yakacık evden eve nakliyat
kartal eşya depolama
Başa dön tuşu