Ekonomi

Shiba ekosistemindeki Shibarium test ağında önemli bir kilometre taşına ulaşıldı

Investing.com – shiba inuEkosistemin katman 2 ağ olarak çalışması için geliştirilen Shibarium projesinin test ağ çalışması devam ediyor.

Testnet’in yeni başlangıcına rağmen proje, kısa vadede topluluk için değerli bir benimseme sağladı. Hızla büyüyen testnet ağındaki son raporlara göre Puppynet, bu hafta prestijli 100.000 cüzdan kaydıyla değerli bir dönüm noktasına ulaştı.

Şibaryum Son zamanlarda başka bir ağdan klonlandığı teziyle birçok kişi tarafından eleştiriye maruz kalmıştır. Shibarium ağının klonlandığı iddialarına yanıt veren geliştiriciler, zincir kimliğinde bir eksiklik olduğunu kabul ettiler ve ağ, test ağının zincir kimliği değiştirildikten sonra 24 Mart’ta yeniden başlatıldı.

Ancak son söylentiler, Shiba Inu’yu benimseyen geliştiricileri, projeleri ve kullanıcıları çok fazla etkilemişe benzemiyor. Geçen hafta zincir ID’nin sıfırlanmasının ardından istatistikler sıfırlandı ancak dün ölçümlerin prestijiyle yeniden zirveye ulaştığı kaydedildi.

Shiba Inu’nun Puppynet’i devreye almasıyla işlem hacmi hızla artarak bu hafta günde yaklaşık 145 bin işleme ulaştı. Ek olarak, şu anda beta ağına 100.000’den fazla cüzdan bağlı.

Shiba Inu emin adımlarla ilerlemek istiyor

Shibarium’un beta sürümü devam ederken Shiba’nın en tanınmış geliştiricilerinden Shytoshi Kusama yaptığı son açıklamalarda 500 doğrulayıcının ağa katılmak istediğini söyledi.

Bu gelişmeye ek olarak Shibarium geliştiricisi Unification, Shibarium için yeni bir cüzdan üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Geliştirilmekte olan cüzdan ile katman-1 ve katman-2 ağlarının ortasında ikili kripto para transferi, staking faaliyeti ve ShibaSwap entegrasyonunun gerçekleştirilmesi için çoklu çözümler hedefleniyor.

Shibarium üzerinde test çalışmaları devam ederken, ekosistemin kripto varlığı SHIB Mart ayında 0.00001035$ – 0.000011$ aralığında daralan bir bantta hareket ediyor gibi görünüyor. Bu hafta takviye bölgesinden tepki alımları gören SHIB, dünden bu yana %2’lik kazançlarla kısa vadeli düşüş trendini kırmaya çalışıyor.

Shibarium ağının ana kripto varlığı olacak KAPUTÖte yandan 8 Mart’ta 1,8 dolara alış tepkisi gördükten sonra sert bir düşüş yaşadı ve bu hafta 1 doların dibine kadar indikten sonra bu noktada bir tutunma noktası görüyor.

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu