Haber

Sarıyer’de Drone Destekli Trafik Kontrolü: Bin 744 Liralık Cezai İşlem Görüldü

Sarıyer’de İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube ekipleri tarafından drone destekli trafik kontrolü gerçekleştirildi. Denetimlerde kurallara uymayan sürücülere toplam 1.744 lira ceza kesildi. Penaltı nedeniyle tepki gösteren bir sürücünün emniyet kemerini takmadan yoluna devam ettiği görüldü.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube ekipleri tarafından Sarıyer Baltalimanı Çayır Caddesi’nde drone takviyeli trafik kontrolü yapıldı. Yapılan kontrolde kurallara uymayan sürücüler tespit edilerek uygulama noktasına getirildi. Kontrollerde sürücülerin belgeleri incelenirken, kurallara uymayan sürücülere para cezası uygulandı. Drone ile yapılan kontrolde emniyet kemeri takmayan 4 sürücüye toplam 436 lira olmak üzere 744 lira ceza kesildi.

Emniyet kemeri takmayan Robin Büyüktanselli, “Biraz şaşırdım, her gün kullandığım bir yol. Eve çok yakındım. Tabii kemerimi çıkarmamalıydım ama bu sefer bir hata oldu, bir dahaki sefere daha dikkatli olacağım. Muayene zamanı biraz ilginçti, ona bir şey diyemem ama sonuçta gerekli bir şey.” dedi. Yapılan kontrolde bir vatandaşın cezaya itiraz ettiği ve araca bindiğinde emniyet kemerini takmamaya devam ettiği görüldü. – İSTANBUL

haberpendik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
yakacık evden eve nakliyat
kartal eşya depolama
Başa dön tuşu