Sağlık

Sağlık ve biyoteknoloji odaklı Teknopark İstanbul girişimleri iş dünyası ile buluşuyor

Teknopark İstanbul’da çalışmalarını sürdüren sıhhat ve biyoteknoloji odaklı 8 teşebbüs, “Açık Kapı: İş Dünyası ile Buluşma” etkinliğinde yatırımcılar ve kurumsal firma temsilcileri ile buluşuyor. Yedincisi, Teknopark İstanbul kuluçka merkezi Cube Incubation’da gerçekleştirilecek buluşmanın tarihi 29 Kasım 2022.

Türkiye girişimcilik ekosisteminin en büyük destekçilerinden Teknopark İstanbul’un kuluçka merkezi Cube Incubation aracılığıyla gerçekleştirdiği girişimci-yatırımcı ve firma buluşmalarının yedincisi 29 Kasım 2022 Salı günü gerçekleşecek. “Açık Kapı: İş Dünyası ile Buluşma” isimli aktiflikle Teknopark İstanbul, hem alt yapı hem de finansal dayanak sağladığı sıhhat ve biyoteknoloji odaklı 8 girişimciye projelerini hayata geçirmeleri için yeni iştirakler kurma bahtı sunacak.

Yatırımcılarla yüz yüze görüşme imkanı

İstanbul Kurtköy’de bulunan Teknopark İstanbul kuluçka merkezi Cube Incubation’da düzenlenecek Açık Kapı etkinliğinde güçlü kurum ve firmalar, sıhhat ve biyoteknoloji odaklı teşebbüsleri yakından tanıma imkânı bulacak. Yeni iştiraklerin oluşmasına yer hazırlayan girişimci-yatırımcı ve firma buluşmasında teşebbüsçüler, proje ve eserlerini yatırımcı ve kurumsal firma temsilcilerine yüz yüze anlatacak.

Etkinlik kapsamında projelerini sergileyecek olan sıhhat ve biyoteknoloji odaklı Teknopark İstanbul teşebbüsleri şu biçimde:

  • Activebioworks: Isparta yağ gülü (rosa damascena) atığından biyoteknolojik ileri dönüşüm yolu ile yüksek antioksidan kapasiteli etkin kompleks oluşturulması üzerine çalışıyor.
  • Bloocell: Kemiğe bağlı yaralanmalardaki ortopedik, dental, plastik ve rekonstrüktif cerrahi üzere uygulamalarda standart kemik greftlemeden doku mühendisliğine kadar doku rejenerasyonu kazanımı alanında dünyadaki birinci ‘’yapay kemik” projesi üzerine çalışıyor.
  • Kamlançu: Modüler tek foton tespit sistemi geliştiriyor.
  • İlko İlaç: Biyoteknolojik ilaç geliştirilmesi üzerine çalışmalar yürütüyor.
  • Nanosilver: Nano Gümüş ile farklı teknolojik uygulamalar geliştiriyor.
  • OMIC-A: OECD 439 cilt iritasyon protokolüne uygun birinci yerli hayvansız test platformu olan “OMİCA-Skin / Yapay Deri”yi geliştiriyor.
  • RS Research: Kemoterapinin tesirini artırırken yan tesirlerini azaltabilen ilaç adayları geliştirme gayesi ile çalışmalarını sürdürüyor.
  • Umayana: Mukozal ve topikal yara formüllerinin geliştirilmesi üzerine çalışmalar yürütüyor.

Sağlık ve biyoteknoloji odaklı teşebbüslere ilginiz varsa “Açık Kapı: İş Dünyası ile Buluşma” etkinliğinde sizleri de ortamızda görmekten memnuniyet duyarız. Aktifliğe aşağıdaki kontaktan kayıt yaptırabilirsiniz.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu