Haber

Polis Mesleki Eğitim Merkezi başvuru yaş sınırı uzatıldı

Polis Hizmet Sınıfı Mensuplarının Atanma ve Yer Değiştirme Yönetmeliği ile Polis Mesleki Eğitim Merkezlerine Giriş Yönetmeliği’nde yapılan değişiklikler Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Resmi Gazete’nin güncel sayısında yayımlanan yönetmelik değişikliğine göre, 1 Ocak 1994 ve sonrasında doğan ve 30 yaşını doldurduğu tespit edilenlere Polis Mesleki Eğitim Merkezine (POMEM) yapılacak başvurularda başvuru hakkı tanındı. ) 2023 yılında yapılacak, 1 Ocak 1993 ve sonrasında doğanların başvuru yapmasına olanak sağlıyor. uygun bir biçimde genişletilmiştir.

Ayrıca depremden etkilenen Kilis ve Osmaniye merkez ve ilçelerine de 2. bölge (doğu) statüsü verildi. Böylece depremden etkilenen tüm iller güvenlik personeli için 2. bölge statüsüne kavuştu.

İkinci şark görevine giden polis şefi ve polis şefi rütbesindeki işçi hariç, diğer rütbelerdeki işçilerin hizmet şartları da düzenlendi.

Bu kapsamda ikinci şark görevine giden işçinin, 6 yıl hizmet süresi olan birliklerde 4 yıl, 5 yıl hizmet süresi olan birimlerde 3 yıl, hizmet süresi olan birimlerde 2 yıl görev yapması durumunda 4 yıl, 2 yıl hizmet süresi 3 ve 2 yıl olan birliklerde, ikinci şark görevini üstlenecek. tamamlanmış sayılacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
yakacık evden eve nakliyat
kartal eşya depolama
Başa dön tuşu