Haber

Orta Anadolu Belediyeler Birliği Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı

Orta Anadolu Belediyeler Birliği (İABB) 67. Olağan Meclis Toplantısını, Yenimahalle Belediye Başkanı ve İABB Başkanı Fethi Yaşar başkanlığında gerçekleştirdi.

Birliğe üye belediye başkanlarının katılımıyla Yenimahalle Belediyesi Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda 7 maddelik gündem görüşülerek karara bağlanırken, birliğe üye belediye sayısı 207’ye ulaştı. yeni üyeler.

İABB’nin her yıl güçlenerek yoluna devam ettiğini vurgulayan Önder Yaşar, “2014 yılında İABB başkanı olduğumda 37 üye belediyemiz vardı. Bugün 207 üyemiz, her partiden belediyenin katılımı var. Türkiye Belediyeler Birliği’nden sonra en büyük bölgesel birliktir.İç Anadolu Belediyeler Birliği’dir.Göreve geldiğimiz günden beri büyük belediyelerden aldığımız, küçük belediyelere çoban hediyesi sakız katkımız olmuştur. “

2022 maliyet yılı ve faaliyet raporu görüşülürken son 5 yılın hem belediyeler hem de birlikler açısından çok sancılı geçtiğini vurgulayan Lider Yaşar, şöyle devam etti:

“Önce pandemiyle sonra depremle mücadele ettik. Tüm samimiyetimle söylüyorum ki bu sıkıntılı süreçlerde yerel yönetimler olmasaydı süreç çok daha güçlü olabilirdi. Geldiğimiz noktada devletin en büyük gücü yerel yönetimler olduk. Dolayısıyla yerel yönetimler ne kadar güçlü olursa, Türkiye de o kadar güçlü olur.Gelişmiş demokrasilerde kaynakların çoğu yerel yönetimlere aktarılır.Bizim durumumuzda tüm partilerin programlarına bakın, hepsi diyor ki, “Biz geldiğimizde. yetkiyi genelden yerele vereceğiz, kaynaklarını artıracağız”. “Artık bunu aşmamız lazım. Gerekli düzenlemeleri yapmak zorundayız.”

Olağan Meclis Toplantısında Denizli Honaz Belediyesi ile Edirne Kırcasalih Belediyesinin birliğe üyelikleri kabul edilirken, 68. Olağan Meclis Toplantısının Ekim ayında Antalya’da yapılmasına karar verildi.

seydisehirajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
yakacık evden eve nakliyat
kartal eşya depolama
Başa dön tuşu