Haber

Mithat Sancar Altılı Masa adayına destek şartlarını açıkladı

HDP Eş Genel Lideri Mithat Sancar, ‘altılı masa’nın adayını ne koşullarda destekleyebileceklerini ve hangi durumda kendi adaylarını çıkarabileceklerini anlattı. Sancar, İstiklal Caddesi’ndeki bombalı atak ve sonrasında başlayan harekat, AK Parti-MHP cephesi, partisinin maksatları, YETERLİ Parti-HDP ortasındaki tartışmalar ve kapatma davası üzere hususlarda da görüşlerini paylaştı.

Diken’den Altan Sancar’a konuşan Sancar, muhalefetin birlikte hareket etmekten diğer seçeneği olmadığını söyledi. Sancar, UYGUN Parti ve HDP ortasındaki tartışma için “Çekişme veya sürtüşme üzerine kurulu bir siyasi gerilimi tercih etmiyoruz” dedi.

‘Altılı masa’nın adayını mı destekleyecekleri yoksa kendi adaylarını mı çıkaracaklarına dair sorusuna ise Sancar şöyle yanıtladı: “Öncelikle adaylarını açıklasınlar. Adayı açıkladıktan sonra bizim doğrudan diyalog, açık müzakere ve mutabakat yöntemimize nasıl yaklaşacaklarını görelim.”

HDP’nin kapatılması ihtimalini de pahalandıran Sancar, “Milletvekili listelerinin YSK’ya teslim edilmesinden sonra kapatılma ihtimali de dahil her türlü seçeneğe dair çalışmalar yürüttük” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu