Haber

Mahallede Dayanışma Var projesiyle buz pistinde buluştular

Şehrin arka sıralarında yaşayan İzmirliler için birçok projeyi hayata geçiren ve dezavantajlı çocukların hayatını kolaylaştıran İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Mahallede Dayanışma” projesi kapsamında 200 gönüllü genç ve 100 kardeş Aşık Veysel Buz Pisti’nde harika zaman geçirdiler.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in kentteki hayatında fırsat eşitliği unsuru doğrultusunda çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin arka sıralarına dokunmaya devam ediyor. “Mahalle Dayanışma” projesiyle gençlerin hayatına dokunan Büyükşehir Belediyesi, Sosyal Projeler Daire Başkanlığı Gençlik Çalışmaları ve Sosyal Projeler Şube Müdürlüğü ile gönüllüleri kardeşlerle buluşturmaya devam ediyor.

Çocuklar ilk kez buz pateni pistinde
Konak Ballıkuyu, Bornova Çamkule ve Buca Göksu mahallelerinde yaşayan 100 kardeş ve 200 meraklı Aşık Veysel Buz Pisti’nde ilk kez paten kaymanın keyfini çıkardı. Gönüllülerin de desteğiyle buz pistinde vakit geçiren çocuklar çok eğlendi. 19 Kasım’da başlayan proje kapsamında tiyatrodan Yaban Hayatı Parkı gezisine, Körfez varyetesinden mahalle etkinliklerine kadar birçok programda gönüllüler ve çocuklar ön plana çıkacak. Ayrıca projede ailelere ve çocuklara akran zorbalığı ve benzeri çocuk gelişimi eğitimleri uzman psikologlar ve çocuk gelişimi uzmanları tarafından verilmektedir.

“Çok mutlular”
Bornova Çamkule bölgesindeki gönüllülerden Dilay Bayrav, “Şu anda çocuklar çok mutlu. Hatta dün gece uyuyamadıklarını söylediler. “Dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuklar önceliğimizdir.” Çocuklar çok eğlendiklerini ve tekrar gelmek istediklerini söylediler.

“Mahallede Dayanışma Var” projesi
Mahallede Dayanışma Var projesi ile 18-30 yaş aralığındaki üniversite öğrencileri veya mezunları, ilkokul 3, 4, 5, 6 ve 7. sınıf öğrencileri ile bir araya gelerek paylaşma ve dayanışmayı deneyimliyor. Aynı zamanda Cumhuriyetin temel unsur ve değerlerine bağlı, barışçıl, düşünen, sorgulayan, kendine güvenen, çevreye duyarlı, farklı görüş ve düşüncelere saygılı bireylerin gelişimine katkı sağlanması amaçlanmaktadır. inançlar ve ayrımcılıktan uzak. Çalışma her yıl Kasım ve Mayıs ayının ortasında Cumartesi günleri yapılır. Proje gönüllüleri, daha önce konut ziyaretleri ile belirlenen ailelerin evlerinde misafir ediliyor ve uzman ekiplerin belirlediği etkinlikler çocuklarla birlikte uygulanıyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu