Ekonomi

Kestel’de fabrikalara gece şok baskını

Kestel’de fabrikalara gece şok baskını

Çevreyi kirleten fabrikalara gece operasyonları yapıldı

BURSA – Bursa’da hava kirliliği nedeniyle fabrika kontrollerini yoğunlaştıran Kestel Belediyesi, gece polis, Bursa Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ve Bursa Büyükşehir Belediyesi ekipleriyle birlikte şok baskın düzenledi.

Bursa’nın Kestel ilçesinde hava kirliliğiyle mücadeleye devam eden Kestel Belediyesi, denetimlerine hız kesmeden devam ediyor. Kestel Belediyesi, Bursa İl Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin iş birliğiyle oluşturulan komisyonla Kestel’de sanayi bölgelerindeki fabrikalarda bacalardaki filtre kontrolleri 24 saat aralıksız devam ediyor. Filtre çalıştırmayan veya filtresi olmayan işletmeler hakkında cezai işlem uygulanırken, dün gece yapılan baskında sadece bacasını çalıştırmayan veya havaya zehir saçan fabrikalar tespit edildi.

Yetkililer kontrollerin devam edeceğini belirtirken Kestel Belediye Başkanı Tanır da temiz hava kampanyasını sosyal medya hesaplarından şu sözlerle duyurdu;

“Kestel’de en büyük hassasiyetimiz olan temiz hava mücadelemiz devam ediyor. Bursa Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ekiplerimiz ve polis ekiplerimiz Kestel’de sanayi bölgelerindeki fabrikalarda 24 saat filtre denetimleri gerçekleştiriyor. Bacalarında filtre olmayan işletmelere cezai işlem uygulanıyor. Çocuklarımızın güvende olmasını sağlıyoruz.” “Onların temiz hava soluyabilmesi için hepimiz hava kirliliğine karşı mücadele etmeliyiz.”

habercamlidere.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
yakacık evden eve nakliyat
kartal eşya depolama
Başa dön tuşu