Ekonomi

Kars’ta Süt ve Süt Ürünleri İşletmeleri Denetlendi

Kars’ta Süt ve Süt Ürünleri İşletmeleri denetlendi.

Kars Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nün kentte faaliyet gösteren Süt ve Süt Ürünleri İşleme Tesisleri ile yaptığı bilgilendirme ve değerlendirme toplantısının ardından bu alanda faaliyet gösteren işletmelerin kontrolleri artırılmaya başlandı.

Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen kontrollerde, Coğrafi İşaretli Kars Kaşarı başta olmak üzere diğer süt ürünlerinin üretiminde Bakanlık mevzuatına uygunluk gerçekleştirildi.

Denetimlerde işletmelerin gerekli temel hijyen ve teknik kuralları yerine getirip getirmediği, ayrıca üretilen ürünlerin mevzuat kararlarına uygun şekilde paketlenip etiketlendikten sonra satış noktalarına gönderilmesi için gerekli önlemlerin alınıp alınmadığı kontrol edildi.

Tüketicilerin sağlıklı ve güvenilir gıdaya ulaşabilmesi için Kars Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından kontrollerin aralıksız devam edeceği öğrenildi. Tüketicilerden herhangi bir aksilik yaşanması durumunda Alo 174 Gıda İhbar hattına veya 05011740174 ihbar hattına bildirmeleri istendi. – KARS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu