Ekonomi

Kadınların yüzde 72’si kendi işini kurmak istiyor

İSTANBUL (İGFA) –Araştırmalara göre kendi işinin işvereni olarak başarısını belirleyen kadın sayısı 252 milyona ulaştı.

Herbalife tarafından 15 ülkede 9.000 kadınla yapılan yakın tarihli bir anket, kadınların yüzde 72’sinin kendi işinin sahibi olmak istediğini ortaya koydu.

Her zaman zorlukların üstesinden gelen ve başarma azmi ile çalışmak isteyen kadınları destekleyen Herbalife’ın Türkiye’deki bayilerinin yüzde 55’inin kadın olduğunu söyleyen Herbalife Türkiye Genel Müdürü Ediz Haksal, “Bayiliğimizin merkezinde kadın girişimciler var. ağ. Bölüm olarak kadın istihdamına da değerli katkılar sağlıyoruz. Bayilerimizin çoğunluğunu oluşturan kadın ve gençleri ‘mikro girişimci’ olarak konumlandırıyoruz. Kadın girişimcilerden aldığımız güçle her geçen gün daha fazla kişiye ulaşıyor ve hedeflerimize daha da yaklaşıyoruz. Kadının toplumun ve ekonominin her alanında var olduğu bir kuraldır. Bunun için önce ekonomik özgürlüğe sahip olması gerekir. Ayrıca mesleğinde veya eğitiminde aracılık yapmış ancak çalışmak isteyen ve kendi işinin işvereni olmak isteyen kadınları destekleyen bir çalışma sistemi sunuyoruz.”

Sıfırdan iş kurmayı hedefleyen kadınların tavsiye ve destek konusunda bazı zorluklarla karşılaştıklarını belirten Haksal, eğitimli ve bağımsız distribütörleri aracılığıyla çalışmalarını doğrudan müşterilerine ulaştıran Herbalife’ın bu işi yapmak isteyenler için değerli fırsatların olduğunu söyledi. güvenlik, güçlendirme ve savunma unsurları ile girişimcilik yolculuğuna başlamak istiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu