Haber

İBB Başkanı İmamoğlu üniversite öğrencileriyle bir araya geldi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza Hukuku ve Kriminoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından düzenlenen “Yüz Yüze Hukuk Seminerleri”nin sertifika törenine katıldı.

Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenen törende İmamoğlu, 6 Şubat’ta yaşanan depremlerin ardından medyum olarak yüz yüze eğitim verildiğini hatırlatarak, bunun “kabul edilemez” olduğunu söyledi.

Yüz yüze eğitimin öğrencilerin hakkı, üniversitelerin hayatın bir parçası olduğunu ifade eden İmamoğlu, “Üniversite sadece bir eğitim alanı değil, bir hayat eğitimidir, bir hayat eğitimidir, bir ilişkidir. , mesleklerin birbiriyle kaynaşmasıdır, toplumla tanışma anıdır.” söz konusu.

İmamoğlu, semineri düzenleyen İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza Hukuku ve Kriminoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi yetkilileri ve programın Düzenleme Kurulu Üyesi Prof. programda açık fikirli ve özgür bir atmosfer sağlandı.

Türkiye’de 15-30 yaş arası 21 milyon vatandaşın bulunduğuna işaret eden Ekrem İmamoğlu, “Böyle bir nüfusa sahip bir ülkenin güzel bir gelecek tasavvur etmesi, hayal etmesi ve üzerine düşeni yapıp yazması gerektiğini düşünüyorum.” terimleri kullandı.

İmamoğlu, konuşmasının ardından eğitime katılan konuşmacılara teşekkür belgelerini dağıttı.

2 bine yakın hukuk öğrencisi eğitim aldı

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza Hukuku ve Kriminoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından İBB’nin desteğiyle düzenlenen “Yüz Yüze Hukuk Seminerleri”nde 42 farklı hukuk fakültesinden yaklaşık 2 bin öğrenci eğitim aldı.

Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleştirilen eğitimlerde akademisyenlerin yanı sıra meslek mensupları ve öğrenciler sunumlar yaptı ve programı başarıyla tamamlayan öğrencilere katılım belgeleri verildi.

haber-andirin.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
yakacık evden eve nakliyat
kartal eşya depolama
Başa dön tuşu