Haber

Hack for Earth Vakfı, Ericsson ortaklığıyla “COP28’de Hack for Earth” etkinliğini düzenliyor

Hack for Earth Vakfı, Ericsson ortaklığıyla “COP28’de Hack for Earth” etkinliğini düzenliyor

 

  • Ericsson ortaklığıyla düzenlenen “COP28’de Hack for Earth” hackathonu, 1-3 Aralık 2023 tarihleri ​​arasında çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek.
  • Başvurular yalnızca 16-35 yaş arası katılımcılara açık olacaktır.
  • Kazanan gruplar Hack for Earth’ün 6 aylık özel hızlandırma programı Build for Earth’e kabul edilecek.

Ericsson, 1-3 Aralık 2023 tarihleri ​​arasında Hack for Earth Vakfı iş birliğiyle bir hackathon düzenleyecek. “COP28’de Hack for Earth” adlı etkinlik online olarak gerçekleştirilecek.

Hackathon; Teknolojiyi, yaratıcılığı ve bağlanabilirliği kullanarak sürdürülebilirlik ilkesi doğrultusunda yenilikçi çözümler üretmeyi amaçlamaktadır. Aynı zamanda günümüzün sürdürülebilirlik zorluklarına çözümler sunarak geleceğin dünyasına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Katılımcılar, 30 Kasım – 12 Aralık 2023 tarihleri ​​arasında Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai şehrinde düzenlenecek olan Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı COP28 çerçevesinde bu yılki 8 ana kategoriye katkı sağlayacak. Enerji, Ulaşım, Gıda, İşbirliği, Eğitim, Sürdürülebilir Şehirler, Su ve Çevre alanları.

Ann Molin, Hack for Earth Vakfı Kurucusu ve Genel Sekreteri, Konuyla ilgili şunları söyledi: “COP28’de gerçekleştireceğimiz Hack for Earth hackathon’unda, geleceğe yönelik sürdürülebilir inovasyon konusunda en az bizim kadar iddialı bir şirket olan Ericsson ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu iş birliği sayesinde COP28’deki hackathonumuzun çok verimli geçeceğine inanıyorum!”

Fida Kibbi, Genel Müdür Yardımcısı, Pazarlama, İrtibat ve Sürdürülebilirlik, Kurumsal Sorumluluk, Ericsson Orta Doğu ve Afrika Şu değerlendirmeyi yaptı: “Teknoloji, yaratıcılık ve bağlanabilirlik ilkelerine dayanan yenilikçi, sürdürülebilir çözümler geliştirmek amacıyla Hack for Earth ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Ericsson olarak toplumsal ilerlemeye katkı sağlayacak çözümler geliştirmek için kendi teknolojimizi kullanıyoruz. “Katılımcıların “COP28’de Hack for Earth” etkinliğinde üretecekleri yaratıcı çözümleri görmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.”

16-35 yaş arası katılımcılar aşağıdaki iletişim yoluyla etkinliğe başvurabilirler:

Ericsson işbirliğiyle gerçekleştirilen COP28’de Hack for Earth

Ericsson ortaklığında gerçekleştirilecek olan COP28’deki Hack for Earth sonunda her kategoriden birer tane olmak üzere toplam sekiz takım seçilecek. Kazanan takımlar, Hack for Earth’ün 6 aylık özel hızlandırma programı Build for Earth’e katılabilecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-gurpinar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu