Haber

Eğitim-Sen “Müfredatı Geri Çek” Uyarısı İçin Eylem Hazırlığında!

Eğitim-Sen “Müfredatı Geri Çek” eylemleri için start veriyor, ilk eylem 11 Haziran’da gerçekleştirilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 26 Nisan 2024 tarihinde “Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli” ismiyle kamuoyuna açıklanan ve Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin tarafından imzalanan yeni müfredat ile ilgili eylemlilik süreci duyurusu yapıldı. Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Genel Başkanı Kemal Irmak, 11 Haziran’da “Müfredatı Geri Çek” eylemi kapsamında bir uyarı eylemi gerçekleştireceklerini duyurdu. Eğitim-Sen üyelerinin çocuklarını okula göndermeyeceği belirtildi. Eyleme katılacak olan platformun başlangıçtaki üye sayısı 20 iken, dört kurumun daha katılarak sayının arttığı ifade edildi. Kemal Irmak, Eylül ayına kadar çok daha ciddi bir katılımı hedeflediklerini belirtti.

“Müfredatı Geri Çek Eylemleri Katılımcıları Çocuklarını Okula Göndermeyecek!”

Sözcü Televizyonu’nda “Siyasi partiler de kendi tabanlarına çocuklarını okula göndermeme çağrısında bulunarak eyleme destek veriyor” diyen Irmak, “İtiraz eden tüm toplum kesimlerini ve temsilcilerini bir araya getirdik. Ortaklaştığımız nokta meşru çerçevede yapılacak eylemleri gerçekleştirme kararlılığımızdır. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’e bu müfredatı geri çekmesini söylüyoruz ve bunu çok geniş bir kesim dile getiriyor” dedi.

Yeni müfredatın geri çekilmesi yönündeki taleplerinin daha geniş kitleler tarafından duyulmasını ve desteklenmesini amaçladıklarını belirten Irmak, müfredat değişikliklerinin eğitim kalitesini olumsuz etkilediğini ve bu konuda toplumun geniş bir kesiminin rahatsızlık duyduğunu vurguladı. Eğitim-Sen, taleplerinin dikkate alınmaması durumunda eylemlerini sürdüreceklerini ifade etti. (Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu