Haber

CHP TBMM Grubu Adalet Nöbetini Sürdürüyor

CHP TBMM Grubu’nun TBMM Genel Kurulu’ndaki “Adalet Nöbeti” üçüncü gününde devam ediyor. CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, “Bu Meclis bugüne kadar her türlü vesayete direndiyse, bugün de direnmeye devam ediyoruz. Yargıtay 3. Ceza Dairesi bugün operasyonların merkezi haline geldi. Siyasi saikli kararlar alıyor. Sadece Yargıtay Ceza Dairesi değil, alt mahkemeler de Anayasa’yı ‘Mahkeme’yi tanımıyor. Başlar ve ayaklar duruyor. Erdoğan yargıyı amuda düşürdü” dedi.

CHP TBMM Grubu; Yargıtay 3. Ceza Dairesi’nin Anayasa Mahkemesi üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından TBMM Genel Kurul Salonu’nda başlatılan “Adalet Nöbeti” devam ediyor.

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, nöbet sırasında bir açıklama yaptı. Adıgüzel şunları söyledi:

“BU MECLİS HER TÜRLÜ ÖĞRETİME KARŞI DİRENDİYSE, BUGÜN DİRENMEYE DEVAM EDİYORUZ”

“Türkiye Cumhuriyeti bu tarihi unutmamalıdır. Yargıtay 3. Ceza Dairesi’nin yaptığı bu yargı darbesini unutmamalıdır.

Bugün 3. gün… Cumhuriyet Halk Partili milletvekilleri olarak Yargıtay Ceza Dairesi’nin ve aslında arkasındaki sarayın hem yargıya hem de yasama organına yönelik darbesine direnmeye devam ediyoruz.

Anayasanın başlangıç ​​kısmında yer alan Türkiye Cumhuriyeti’nin hukuk devleti olduğu ilkesi tehlike altındadır. Nasıl ki bu Gazi Meclis, Sakarya Savaşı’nda bir karış geri adım atmamış, gerekirse burada ölürüz demiş ve burada kalmışsa, bugün de aynı kalmaya devam ediyoruz. Bu Meclis bugüne kadar her türlü vesayete direndiyse, bugün de direnmeye devam ediyoruz.

“YARGIÇ MAHKEME 3. CEZA DAİRESİ BUGÜN OPERASYON MERKEZİ HALİNE GELMİŞTİR”

Bu Anayasa Cumhurbaşkanına yetki verdiği için, eğer bu darbe Saray tarafından yapılmışsa, Erdoğan da harakiri yapmış sayılır. Anayasa Mahkemesi’nin mevcut üyelerinin tamamı AKP döneminde atandı, hatta çoğunluğu Erdoğan tarafından atandı. Anayasa Mahkemesi’nin kararlarını beğenmiyor ve atadığı Anayasa Mahkemesi’ni eskitmeye çalışıyor.

Yargıtay 3. Ceza Dairesi bugün operasyon merkezi haline geldi. Kararları siyasi saiklere ve talimatlara göre alır. Sadece Yargıtay Ceza Dairesi değil, alt mahkemeler de Anayasa Mahkemesi’ni tanımıyor. Başlar ayak, ayaklar baş başa. Erdoğan yargıyı askıya aldı. Yargıtay Ceza Dairesi yargının ötesine geçerek pervasızca davrandı. Yasama ve TBMM’ye bu darbeyi yargının ötesine geçerek gerçekleştirmesi için meydan okuyor. TBMM’nin aldığı kararları eleştirdi. Yargıtay 3. Ceza Dairesi siyasi bir kurum haline geldi.

“TÜM SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINI VE HALKIMIZI DEMOKRATİK ÇERÇEVEDE BU DİRENİŞE DAVET EDİYORUZ”

Sorumluluklarımızın bilincinde milletvekilleri olarak, Cumhuriyet Halk Partisi’nin milletvekilleri olarak, bu Cumhuriyeti kuran kadrolar olduğumuz gibi, savunma ve koruma misyonumuzu da sürdüreceğiz. AKP ve MHP dahil tüm siyasi partileri bu direnişe davet ediyoruz. Tüm sivil toplum kuruluşlarını ve halkımızı demokratik çerçevede bu direnişe davet ediyoruz. Çünkü bu ülke bizim ülkemizdir. “Sizleri, Saray tarafından tasarlanan ve Yargıtay Ceza Dairesi tarafından yaptırılan, yargıya ve yasamaya yönelik bu darbeye karşı dik durmaya ve direnmeye davet ediyoruz.”

haber-yakakent.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
yakacık evden eve nakliyat
kartal eşya depolama
Başa dön tuşu