Haber

Ankara Merkezli DEAŞ Operasyonunda 6 Kişi Gözaltına Alındı

27 Ekim’de Ankara merkezli ve 4 ili kapsayan DEAŞ operasyonunda 6 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan 6 kişiden 2’si sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi’ne teslim edilirken, 4 kişi ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Edinilen bilgiye göre, Ankara Emniyet Müdürlüğü Ankara Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yürütülen operasyonda, daha önce yapılan operasyonlarda ele geçirilen teçhizatın incelenmesi sonucunda, örgüt içinde faaliyet gösterdiği anlaşılan şahısların kimlikleri belirlendi. DEAŞ terör örgütünün propagandasını yapmak ve örgüte üye kazandırmak amacıyla çekilen görüntüler. Kimlikleri ve adresleri belirlenen örgüt üyelerinin yakalanması için soruşturma başlatıldı. 27 Ekim’de gerçekleştirilen operasyon sonucunda Ankara’da 3, Niğde’de 1, Ordu’da 1 ve Kırıkkale’de 1 olmak üzere toplam 6 DEAŞ terör örgütü mensubu, emniyetin titiz çalışması sonucu gözaltına alındı. güvenlik ekipleri.

Gözaltına alınan kişilerin evlerinde yapılan aramalar sonucunda çok sayıda örgütsel belge, örgüt yöneticileri tarafından örgüt üyelerine verilen talimatlar ile örgüt üyelerinin çatışma bölgelerinde çektiği çok sayıda görüntü ve fotoğraf ele geçirildi. ele geçirildi.

Bugün adliyeye çıkarılan şahıslardan 2’si sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi’ne teslim edilirken, diğer 4 şahıs ise çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. – ANKARA

karacobanhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
yakacık evden eve nakliyat
kartal eşya depolama
Başa dön tuşu