Ekonomi

Alibaba Group InTime perakende bölümünü satmayı düşünüyor – rapor

Bloomberg News tarafından Perşembe günü yayınlanan bir rapora göre Alibaba Group Holding (BABA), InTime mağaza bölümünü satma olasılığını değerlendiriyor.

Alibaba’nın kapsamlı yeniden yapılanma planlarının bir parçası olan değerlendirme, Çinli çevrimiçi holdingin hem e-ticaret hem de fiziksel perakende sektörlerine hakim olma stratejisinde potansiyel bir değişime işaret ediyor.

BABA’nın hisse senedi fiyatı piyasa açılmadan önce %1,5 oranında arttı.

Rapora göre Alibaba, Çin genelinde bulunan 100’den fazla büyük mağaza ve alışveriş merkezinden oluşan koleksiyonunu satın alma konusundaki ilgilerini değerlendirmek için birkaç potansiyel alıcıya ulaştı. Alıcı bulma çabaları, Joseph Tsai’nin 2023 yılında Daniel Zhang’ı çevrimiçi ticaret şirketinin başına getirmesiyle başladı.

Raporda ayrıca Alibaba’nın önceki ay gibi yakın bir zamanda en az bir potansiyel alıcıyla görüşmelere başladığı belirtildi.

2017 yılında Alibaba liderliğindeki özelleştirme işleminde yaklaşık 4 milyar dolar değerinde olan InTime, Kovid salgını sonrasında Çin tüketici harcamalarında yaşanan önemli düşüş nedeniyle belirsiz satış beklentileriyle karşı karşıya.

Sonuç olarak, ilk görüşmeler Bloomberg’in raporunun önerdiği gibi başarılı bir satışla sonuçlanmayabilir.

Öte yandan, InTime’ın elden çıkarılması, Alibaba’nın eski başkanı Zhang’ın, özellikle de şirketin ana işini büyütmede ve bulut bilişim hizmetleri gibi yeni alanlar geliştirmede zorluklarla karşı karşıya olduğu bir dönemde benimsediği yaklaşımlardan önemli bir sapmayı temsil ediyor. son derece rekabetçi bir ortam. irade.

Bu makale yapay zekanın yardımıyla oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu