Haber

AK Parti Milletvekili Adem Çalkın, Kars’ta sel ve dolu hasarını inceledi

AK Parti Kars Milletvekili Adem Çalkın, Kars’ta etkili olan sel, sağanak ve doludan etkilenen köylerde incelemelerde bulundu.

Selim ilçesinde dolu nedeniyle tarlaları zarar gören köylerde incelemelerde bulunan Çalkın, ilçe Tarım ve Orman Müdürü Ercan Ödül’den hasarla ilgili bilgi aldı.

Köydeki taziye evlerinde vatandaşlarla görüşmeye gelen Çalkın, geçmiş olsun dileklerinde bulunarak, devletin tüm kurumlarıyla vatandaşların yanında olduğunu belirtti.

Çalkın, hasar tespit çalışmasının Tarım ve Orman Bakanlığı’na gönderildiğini belirterek, şunları kaydetti:

“En büyük sevincimiz can kaybı olmaması. 13 köyde bu olay oldu geçmiş olsun. Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri hasar tespitini yapıp bakanlığa gönderdi. Bakanlığımız tüm gücümüzle çiftçilerimizin yanında. Çiftçilerimizi ekerken, biçerken ve büyütürken destekleyen politikalarımız var.”

Hasar gören tüm köylerde vatandaşların sorun ve taleplerini dinleyen Çalkın, Selim ilçesinde Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) şubesi açmak için girişimlerde bulunduklarını da dile getirdi.

Milletvekili Çalkın, AK Parti Kars İl Başkanı Muammer Sancar da olumsuz hava koşullarından etkilenen Kağızman ilçesini ziyaret etti.

Kentte yağışların ardından Kağızman ilçe merkezinin yanı sıra Selim ilçesine bağlı Gelinalan, Büyükdere ve Karaçayır köyleri de sel nedeniyle zarar gördü. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
yakacık evden eve nakliyat
kartal eşya depolama
Başa dön tuşu