Haber

2 ay önce CHP’ye katılan Anadolu Arapları Derneği Başkanı Ömer Uçak’ın yaptığı skandal paylaşımlar sonrası ortalık karıştı

Ana muhalefet partisine iki ay evvel katılan Anadolu Arapları Derneği Lideri Ömer Uçak’ın geçmişte yaptığı skandal Twitter paylaşımları CHP içinde tartışma çıkardı.

TÜRKLERE “İT SOYU” DEMİŞ

Ömer Uçak’ın tweetlerinde Türklere “it soyu”, Türk milletine “Size bir kemik atayım da oyalanın azıcık” dediği ortaya çıktı. Paylaşımların kamuoyuna yansımasının akabinde CHP koridorlarında Ömer Uçak’tan duyulan rahatsızlığın dillendirilmeye başlandığı iddia edildi.

“SİZE BİR KEMİK ATAYIM DA OYALANIN”

Kendisini Türk zannedenlerin çoğunun Arap olduğunu savunan Uçak, “3 5 it soylu çapulcu gelmiş havlıyorlar. Size bir kemik atayım da oyalanın azıcık. Bu ülkenin yüzde 32’si Arap ırkındandır. İt soyundan gelenler hariç muhtemelen kendini Türk zannedenlerin birden fazla Araptır” sözleriyle hakaret etti. Uçak’ın bir diğer paylaşımında, “Arapça Türkiye’nin acil şekilde İngilizce’nin yerine geçirmesi gereken dildir” dediği görüldü.

KILIÇDAROĞLU İLE YAN YANA FOTOĞRAFLARI VAR

Kemal Kılıçdaroğlu ile yan yana fotoğrafları bulunan Ömer Uçak’ın CHP liderine destek verdiği paylaşım da dikkat çekti. Uçak, “Asla yalnız yürümeyeceksiniz. Yolunuz, yolumuzdur. Gayretinizde yanınızdayız, arkanızdayız Sn. Genel Başkanım!” sözlerini kullandı.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu